Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Tiskové zprávy

 

Festival za demisi vlády vydává toto tiskové prohlášení:

 

Neformální občanské iniciativy  Iniciativa za demisi vlády a Už stačilo ve spolupráci s dalšími sdruženími pořádají dne 21.9.2011 v Praze Festival za demisi vlády. Tato akce je organizována s cílem umožnit občanům projevit nesouhlas s vládou České republiky jejími kroky, které vedou k zhoršení kvality života v naší zemi.

Je to první krok na cestě ke změnám, které narovnají volební podmínky, umožní lepší kontrolu politiků občany, zavedou trestněprávní odpovědnost politiků za jejich činy a zajistí větší podíl občanů na rozhodování s důrazem na prvky přímé demokracie.

Odmítáme žít v zemi, která je hračkou v rukách stranických sekretariátů a kapitálových skupin mnohdy mafiánského charakteru. Odmítáme žít v zemi, kde vítězi voleb přistupují ke správě země jako k dělbě kořisti. Proto chceme politikům připomenout, že podle platné Ústavy České republiky jsme my zdrojem moci ve státě a oni tedy musí být vykonavateli naší vůle a ne my být obětí jejich svévole.

Vyzýváme všechny spoluobčany, kterým není lhostejný jejich osud a budoucnost jejich dětí: Pojďte s námi a společně změňme uspořádání naší země na skutečně demokratické zajišťující důstojný život všem občanům.

 

                                                            Pavel Sántay - tiskový mluvčí Festivalu za demisi vlády

 


TOPlist